08.02.2024

Prawo konfliktów zbrojnych

Prawo konfliktów zbrojnych

Ocena artykułu

Brak opinii. Podziel się swoją opinią w sekcji komentarzy!
autor
Autor artykułu
Piotr Szymański

Piotr to specjalista od nowoczesnych technologii i ekspert w dziedzinie użytecznych aplikacji oraz gadżetów. Jego artykuły zawierają recenzje najnowszych urządzeń elektronicznych, praktyczne wskazówki dotyczące korzystania z technologii oraz porady dotyczące cyberbezpieczeństwa. Jeśli interesujesz się nowinkami technologicznymi, koniecznie śledź publikacje Piotra.

Udostępnij

Istnieją międzynarodowe przepisy, które dotyczą konfliktów zbrojnych, jest to prawo konfliktów zbrojnych, które nazywane jest też prawem wojennym lub międzynarodowym prawem humanitarnym. Normy prawa konfliktów określają kilka ważnych kwestii, głównie sposób i zasady wszczynania konfliktów zbrojnych, jak także ich zakończenia.


Prawo to określa także sytuację prawną członków sił zbrojnych i wymogi, które są im stawiane, kwestie, które związane są z okupacją terytorium nieprzyjacielskiego, sprawy powiązane z ochroną ludzi cywilnych oraz dodatkowo rannych i chorych, środki prowadzenia walki oraz same metody jej prowadzenia, następstwa stanu wojny w aspekcie stosunków międzynarodowych. Prawo dotyczące konfliktów zbrojnych jest skodyfikowane głównie konwencjach haskich i genewskich. Jedne z ważniejszych zasad prawa konfliktów zbrojnych to: dobór metod i środków walki zbrojnej ograniczony jest przez prawo, obowiązuje zasada odróżniania cywili i uczestników walki zbrojnej, inną zasadą jest zakaz ranienia i zabijania przeciwnika, który poddaje się bądź także jest wyłączony z walki.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka
(0)
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności